Beskid Gilowice herb zaprojektowany przez Jakuba MalickiegoZielone szczyty, drewniana zabudowa czy góralski folklor… na Żywiecczyźnie każdy znajdzie coś ciekawego. W Gilowicach łowcy autografów uzupełnią kolekcję o podpis Tomasza Adamka. A łowcy herbów znajdą znak, który zaprojektowałem.

Gilowice to niewielka wioska położona w dolinie Łękawki, na wschód od Żywca. Warto tam zajrzeć, by ujrzeć malownicze wzgórza Beskidu Małego oraz zabytkowy drewniany kościół św. Andrzeja Apostoła (pierwotnie zbudowany w Rychwałdzie, w XVI wieku). Spacerując wzdłuż ulicy Krakowskiej możecie natknąć się na… bokserskiego mistrza świata w kategorii półciężkiej WBC (zwycięstwo z Paulem Briggsem 2005 r.). Tomasz Adamek mieszka w Gilowicach, w 2005 roku założył tam klub bokserski KS Cios-Adamek. W przeszłości trenował także piłkę nożną w miejscowym Ludowym Klubie Sportowym „Beskid”, grywając na pozycji napastnika lub bocznego pomocnika.*

Początki futbolu w Gilowicach sięgają 1951 roku, gdy założono Ludowy Zespół Sportowy przy Domu Parafialnym.**

LZS GilowiceW 1969 roku nadano nazwę „Beskid” ludowej drużynie oraz zgłoszono ją do rozgrywek C-klasy. Klub debiutował w Pucharze Polski meczem z Koszarawą Żywiec, zakończonym wysoką porażką (2-8). W 1997 roku LZS przekształcono w Ludowy Klub Sportowy, a w 2010 roku sympatycy klubu zgłosili się do mnie z zapytaniem o zaprojektowanie herbu dla Beskidu.

Beskid Gilowice herb zaprojektowany przez Jakuba Malickiego

Beskid Gilowice herb zaprojektowany przez Jakuba MalickiegoStworzyłem projekt, widoczny pod tytułem wpisu – w którym tarczę podzieliłem falistym pasem (nawiązanie do rzeki Łękawki) na dwa pola w barwach klubowych. Zielone symbolizuje szczyty Beskidu Małego, które można podziwiać w tle boiska piłkarskiego. Na niebieskim umieściłem fragment futbolówki oraz nazwę miejscowości.

Beskid Gilowice herb zaprojektowany przez Jakuba MalickiegoPierwotnie wkomponowałem w tarczę napis „Gilowice”, jednak poproszono mnie o korektę – dodanie nazwy „Rychwałd” (sołectwa należącego do gminy).

Ocena znaku
Zapraszam Was do oceniania znaku, który zaprojektowałem dla Beskidu Gilowice. Czy oddaje on charakter beskidzkiego zespołu?

Logo Beskidu Gilowice

Jak oceniasz znak Beskidu Gilowice-Rychwałd?

  • 3 / poprawny (65%, 361 razy oceniany)
  • 4 / wartościowy (23%, 127 razy oceniany)
  • 5 / doskonały (12%, 64 razy oceniany)

Ilość głosów: 552

Loading ... Loading ...


*https://pl.wikipedia.org/wiki/Tomasz_Adamek
dostęp: 2016/08/26
**http://gilowice.futbolowo.pl/menu,2,20,historia-klubu.html
dostęp: 2016/08/26