Chemik Police herb Logo Chemika Police przeszło transformację jak polski przemysł. Tylko dlaczego symbol gryfa został zastąpiony przez mało oryginalny rysunek piłkarza?

Klub założono w 1968 r. przy Zakładach Chemicznych Police. Symbolem drużyny stał się gryf zaczerpnięty z logo patrona. Znak ZCH wkomponowano w zieloną tarczę o kształcie prostokąta zaokrąglonego od dołu.
Przekształcenia w polskim przemyśle pod koniec lat ’80 XX wieku dotknęły także drużynę piłkarską z Polic. W 1991 r. klub zmienił nazwę na Polger. Po dwóch latach przywrócono historyczną nazwę dodając człon MKS. W 1999 r. kolejna zmiana, klub przechrzczono na Pomeranię Police. Zaprzestano także używania logo z gryfem.

Chemik Police historyczny herb W 2001 r. Klub Piłkarski Police (jak brzmiała ówczesna nazwa) zyskał nowe logo, z zieloną sylwetką piłkarza na żółtej prostokątnej tarczy, niesymetrycznie ściętej od dołu.
Wreszcie, w 2008 r. przywrócono nazwę Chemik i dodano ją do herbu KP Police.

Ocena znaku
Chemicy nie doczekali się unikatowego hebu. Paradoksalnie, znak z wkomponowanym gryfem z logo zakładu, mógł pełnić taką rolę. Po transformacji została sylwetka piłkarza, czyli symbol najbardziej banalny z możliwych. Liternictwo także nieszczęśliwie skomponowane, nieczytelne, wciśnięte w aplę nad głową zawodnika, pisane ozdobnym krojem Revue BT.


Oryginalność

Czytelność

Precyzja wykonania

Liternictwo

Ponadczasowość formy


Średnia ocena: 2,8