Gwiazda listopadaW ostatnim miesiącu przyjrzeliśmy się kilku znakom sportowym zawierającym wieńce. Dzięki mobilizacji fanów Chrobrego, emblemat z mieczem i wieńcem laurowym uzyskał najwyższą średnią ocen. Jak wypadli inni 1-ligowcy?


© Autor: Jakub Malicki

W weekend odbyła się ostatnia przed przerwą zimową kolejka 1. Ligi. Chrobry Głogów przegrał 1-2 w Katowicach z Gieksą, ale w rankingu znaków listopada nie miał sobie równych! Emblematy pierwszoligowych rywali głogowian zostały przez Was słabiej ocenione, zarówno Stomil, Znicz, jak i Olimpia znalazły się w dolnej połowie rankingu, który możecie obejrzeć tutaj.

W zestawieniu herbów zawierających wieniec, wysokie noty zebrał znak Victorii, o prostej symbolice i skomplikowanej formie, lecz nie przekombinowanej – bowiem istotne elementy nie tracą czytelności w mniejszych rozmiarach.

W grudniu planowane są kolejne znaki klubów elitarnych, tj. widniejących w tabeli wszech czasów ekstraklasy oraz herby aktualnych pierwszoligowców. Oczywiście wszystkie mogłyby pojawić się w ciągu jednego miesiąca, jednak historia niektórych znaków (jak np. Zagłębia Lubin) jest skomplikowana i nie chcę ich umieszczać bez pewności, że dotarłem do wszystkich możliwych źródeł.

Dziękuję także za liczne maile, prośby i sugestie odnośnie kolejnych klubów, które chcielibyście znaleźć na polskielogo.net – na pewno będą spełnione. Zachęcam do dzielenia się źródłami, które poszerzą naszą wiedzę odnośnie herbów klubów, które Was interesują.