LKS Łochów herb Któż nie chciałby mieć Barcelony w swoim miasteczku? W Łochowie poczynili taką próbę, układając swoje logo na tarczy katalońskiego klubu. Spróbowałem namówić ich do rezygnacji z tego pomysłu…

W 2005 roku do redakcji graficznej 90minut.pl trafił emblemat wyglądający jak kopia herbu FC Barcelona (sprzed 2002 r.). Logo ŁKS Łochów o niechlujnym rysunku, w biało-czarnych barwach, z herbem Łochowa nieśmiało wkomponowanym w górny róg tarczy.

LKS Łochów jak Barcelona Zawsze wierzyłem, że każdy klub powinien mieć swoje oryginalne logo i postanowiłem zaprojektować znak dla Łochowskiego Klubu Sportowego.

Projektując znak nawiązałem do herbu Łochowa (głowa łosia na zielonej tarczy), poprzez wkomponowanie charakterystycznego poroża w tarczę z akronimem ŁKS. Ponad to tarcza przypomina trofeum myśliwskie, choć oczywiście nie zachęcam do polowania na łosie!

Niestety w klubie nie byli zainteresowani współpracą. Po jakimś czasie zmienili proporcje tarczy, mają więc teraz spłaszczony znak Barcelony.

Ocena znaku
Własnego projektu nie będę oceniał, choć przyznam – że obecnie uprościłbym jego formę.
Jednak emblemat, którym oficjalnie posługuje się ŁKS Łochów zasługuje na naganę! Oczywiście każdy może mieć logo, jakie mu się podoba – jednak świadome kopiowanie innych projektów uznaję za szkodliwe (tak dla autora znaku Barcelony, jak dla wizerunku klubu i lokalnej społeczności).