MKS Kluczbork herb Dzięki wzmiance w „Rejsie”, Kluczbork stał się rozpoznawalny wśród fanów polskiego kina (słynny quiz z podpowiedzią: „Panie Kazimierzu, ma pan klucz od kabiny?”). Obecnie nazwa miasta pojawia się w ogólnopolskich mediach m.in. dzięki grze piłkarzy MKS w 1 lidze.

W XX-wiecznym miasteczku nad Stobrawą uprawiano sport w klubach: Metal, Kolejarz i Kluczborski Klub Sportowy. Na bazie tego ostatniego, w wyniku fuzji z LZS Kuniów i Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportu, został utworzony w 2003 r. Miejski Klub Sportowy w Kluczborku. Początkowo drużynę piłkarską nazwano MKS Kluczbork-Kuniów, szybko jednak skrócono nazwę. W sieci pojawił się także zielono-żółty „znaczek-koszmarek”.

MKS Kluczbork herb nieoficjalny

W 2005 r. opracowano oficjalny herb – z tarczą zbliżoną rysunkiem do znaku TS Wisła – podzieloną po ukosie na dwa pola w barwach klubowych: białe i niebieskie. Na białym polu akronim MKS i piłka, na niebieskim nazwa miasta – wypisane grubą odmianą kroju Square Slabserif 711 – oraz rok założenia z tzw. outline.

MKS Kluczbork herb nieoficjalny

Ocena znaku
Brakuje mi w logo MKS-u jakiegoś elementu wyróżniającego klub na piłkarskiej mapie Polski. Mało oryginalna kompozycja, pospolita tarcza, piłka i napisy stanowią treść znaku. Pozytywnie ocenić należy czytelność logo i liternictwo (rzadko stosowana egipcjanka), choć w mniejszych rozmiarach obrysy napisu „2003” zlewają się w nieczytelną bryłę.


Oryginalność

Czytelność

Precyzja wykonania

Liternictwo

Ponadczasowość formy


Średnia ocena: 2,6