Nadwiślan Góra herb O klubie zrobiło się głośno w 2014 roku, gdy piłkarze Nadwiślana po raz pierwszy awansowali do zreformowanej II ligi (trzeci poziom rozgrywek). Dzisiaj przyjrzymy się logo kluby z Góry – czy komuś, poza mną, kojarzy się ono z herbem Wisły Płock?

LKS Nadwiślan Góra istnieje od 1956 roku. Na początku drużyna z niewielkiej wsi spod Pszczyny nosiła nazwę LZS Góra. W 1973 roku przemianowano klub na LZS Strażak. Nazwa Nadwiślan pojawiła się w 1989 roku, w 1996 człon LZS zastąpił LKS.

Historia znaku
W czasach Polski Ludowej klub posługiwał się logo LZS. Pierwszy znak Nadwiślana to biało-niebieska tarcza przecięta po skosie z nazwą klubu wypisaną ozdobnym liternictwem.

Nadwiślan Góra herb W 2008 r. klub zyskał znak z niebieską tarczą podzieloną dwoma pionowymi białymi pasami. Kształt tarczy bardzo podobny do logo Wisły Płock (opracowanego w 2002 r.).
Nadwiślan Góra herb

Ocena znaku
Po ŁKS-ie Łochów, Gawinie Królewska Wola i MKS-ie Kluczbork, publikuję kolejny znak, którego tarcza naśladuje logo innego klubu. Emblemat Nadwiślana jawi się jako bardzo przeciętny i pozbawiony elementów wyróżniających tę drużynę. Wypisanie nazwy klubu systemowym fontem Windows – Segoe, z białym konturem – obniżyło czytelność logo.
Szkoda, że w Górze nie poszli drogą pobliskiego klubu LKS Łąka, gdzie opracowano folklorystyczny (kwiecisty), ale charakterystyczny emblemat.


Oryginalność

Czytelność

Precyzja wykonania

Liternictwo

Ponadczasowość formy


Średnia ocena: 2,2