Gwiazda majaNieoczekiwany finisz w naszym plebiscycie, choć nie niespodzianka. Do wczoraj liderem był znak Rymera, ale fani klubu z Jastrzębia wyciągnęli „Gieksę” na szczyt w rankingu czerwca. Klub nr 250 trafił tym samym do galerii „Gwiazd miesiąca”.


© Autor: Jakub Malicki

Na wstępie przyznam Wam, że czerwiec był u mnie bardzo pracowitym miesiącem, który w dodatku kończyłem na weselu szwagra w… Wodzisławiu Śląskim! Była więc okazja, by obejrzeć po raz drugi aglomerację rybnicką z bliska (miesiąc wcześniej gościłem w Niedobczycach, gdzie prezentowałem nowe logo Rymera), ale też zajrzeć na stadion Odry, o której znaku przeczytacie niebawem.

W ostatnich tygodniach pisałem tutaj o literniczych znakach graficznych, a właśnie takim symbolem posługuje się od miesiąca wspomniany Rymer Rybnik, ale także Stadion Śląski, więc ich nowe symbole wpasowały się w czerwcowy motyw przewodni serwisu.

Przy okazji zapraszam do lektury przekrojowego artykułu o tych prostych formach herbów sportowych. Nie zapomnijcie podzielić się opinią, które z tych znaków najbardziej Wam się podobają.

Monogramy sportowe

Które znaki liternicze spodobały Ci się najbardziej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...


Skoro za monogramami trafiliśmy do ROW-u, to nie mogło zabraknąć w serwisie znaku klubu o tej nazwie oraz GKS-u z pobliskiego Jastrzębia-Zdroju.

W przeglądzie znaków literniczych przyjrzeliśmy się też interesującemu emblematowi piłkarskiej Calisii oraz inspirowanemu nim logo Calisii-14. Ponad to, zespół szczypiorniaka o nazwie MKS Kalisz zmienił logo w ostatni piątek, lecz nie znajdziemy nań żądnego monogramu, tylko miszmaz elementów graficznych. nie wykorzystali szansy na błyśnięcie mocnym znakiem przy okazji awansu do PGNiG Superligi.

Na koniec pochwalę się, że mamy na stronie już 252 kluby, a jubileuszowy wpis przypadł jastrzębskiej „Gieksie”.

Herby klubu GKS Jastrzębie
Wielce oryginalny znak, łączący sylwetkę ptaka z liternictwem, otrzymał 98 ocen „5 / najlepszy”, dzięki czemu wygrał czerwcowy plebiscyt.

Na koniec serdecznie dziękuję Wam za pozytywne oceny znaku Rymera oraz aktywność w ankietach. Każda nota jest dla mnie ważna i pomaga w rozwoju serwisu. W lipcu planuję nową kampanię na stronie, szczegóły wkrótce.


Ranking znaków w czerwcu 2017


Herb klubu GKS 1962 JastrzębieHerb klubu Rymer RybnikHerb klubu CalisiaHerb klubu Stadion ŚląskiLogo klubu Calisia-14 KaliszHerb klubu ROW RybnikHerb klubu Stadion ŚląskiHerb klubu ROW Rybnik