Ogrol Sielinko herb klubuJedna z najmniejszych miejscowości z klubem sportowym, dla którego projektowałem znak graficzny. Wcześniej nie miałem pojęcia o jego istnieniu… A urokliwe to miejsce, w którym odbywają się targi rolnicze i w pobliżu trenował sam Cristiano Ronaldo!

40 kilometrów na zachód od Poznania mieści się Opalenica, blisko 10-tysięczne miasteczko, w którym gościła reprezentacja Portugalii podczas Euro 2012. Istnieje tam Klub Sportowy „Promień”, niegdyś w III-ligowiec, który wśród sukcesów ma wyeliminowanie Zagłębia Sosnowiec w w 1/16 finału Pucharu Polski 2008/09. Obecnie Promień rywalizuje w poznańskiej klasie A, grupie III. Miesiąc temu mierzył się z sąsiednim Ludowym Klubem Sportowym „Ogrol” Sielinko, wygrywając 3-0. W rundzie jesiennej górą była drużyna z Sielinka, która w sierpniu pokonała rywala 2-1.

Sielinko jest sołectwem w ramach gminy Opalenica, oddalonym o 3 kilometry od centrum miasta. Znane jako ośrodek rolniczy, oprócz pobliskich pól uprawnych, znajduje się tam Muzeum Gospodarki Mięsnej, w którym można podziwiać 7000 eksponatów, w tym maszyn i narzędzi, związanych z branżą spożywczą. W PRL-u zbudowano w Sielinku Ośrodek Doradztwa Rolniczego, którego celem było wdrażanie nowoczesnych metod gospodarowania rolą. Pionierzy ludowego rolnictwa!

Drużyna o nazwie Ogrol rozgrywa mecze w Sielinku od 2011 roku, dokąd została przeniesiona po 9 latach występów na boisku w Wojnowicach (leżących 7 kilometrów dalej, również w gminie Opalenica).

Ogrol Sielinko herb klubuNazwa klubu została zaczerpnięta od miejscowego producenta okien. Co prawda firma Ogrol już nie istnieje, ale zawodnicy z Sielinka przywiązali się do niej i nie chcieli zmieniać przy okazji rebrandingu.

W kwietniu 2011 roku prezes klubu zapytał mnie o możliwość zaprojektowania nowego herbu. Stworzyłem wówczas dwie propozycje, z których wybrany został projekt w kształcie rombu z zaokrąglonymi bokami (znacie nazwę takiej figury?). Tarcza podzielona na dwa pola w barwach klubowych: bordo i zielonym, z piłką i dwoma ozdobnymi kłosami (nawiązanie do rolniczego charakteru wsi, z której pochodzi Ogrol).

Ogrol Sielinko herb klubuCiekawe, że barwy klubu są podobne do kolorów na fladze Portugalii… I raczej nie jest to nawiązanie do państwa z Półwyspu Iberyjskiego, bowiem Ogrol używał ich jeszcze przed decyzją Portugalczyków o zamieszkaniu w Opalenicy podczas Mistrzostw Europy 2012 roku.

Ogrol Sielinko herb klubu

Ocena znaku
Zapraszam Was do oceny tego znaku, jako autor nie będę go chwalił, ani ganił. Liczę na Wasze opinie, co Wam się podoba lub co zmienilibyście w herbie LKS Ogrol Sielinko?

Ogrol Sielinko herb klubu

Jak oceniasz znak LKS Ogrol Sielinko?

  • 4 #wartościowy (79%, 23 razy oceniany)
  • 5 #doskonały (14%, 4 razy oceniany)
  • 3 #poprawny (3%, 1 razy oceniany)
  • 1 #koszmarny (3%, 1 razy oceniany)
  • 2 #niedopracowany (0%, 0 razy oceniany)

Ilość głosów: 29

Loading ... Loading ...

*http://www.opalenica.pl/PL/3091/Solectwa/
dostęp: 2016/05/20