Logo Roku według Kamila DoliwyFanom znaków w stylu amerykańskim nie muszę przedstawiać Kamila Doliwy. Grafik, autor m.in. logo AZS Koszalin – uczestniczącego w naszym plebiscycie – zgodził się zaopiniować najlepsze znaki w konkursie „Logo Roku”.

Zadaniem eksperta było wskazanie 5 najbardziej interesujących znaków spośród 20 uczestników konkursu oraz uzasadnienie swojego wyboru. Poznajcie logo, które wskazał Kamil Doliwa, autor wielu znaków sportowych, m.in.: koszykarskich: AZS Koszalin, Czarnych Słupsk, Twardych Pierników Toruń czy futbolowego Wroclaw Panthers.


Falubaz Zielona Góra logo klubuLogo, z którym mam bardzo duży problem przyciąga swoją bezczelnością i wyróżnia się z tłumu. Gdy założę, że logo zostało wykonane celowo z przymrużeniem oka, a kopia Myszki Miki miała być twarzą w jakże poważnej, typowo męskiej dyscyplinie, to logo Falubazu staje się jednym z najbardziej odważnych i przełomowych polskich znaków sportowych.


AZS Kraków logo klubuZawsze byłem fanem prostoty w znakach, mimo iż sam specjalizuję się w bogatych, ociekających keczupem logach. AZS poza wspomnianym minimalizmem daje nam dodatkową atrakcję, dzięki której patrząc na ten znak czuć jego historię. Litery są … różne, niekoniecznie do siebie pasujące, a bezpośredni sposób ich splotu raczej niespotykany. We współczesnym brandingu, w którym każdy węzeł jest do bólu wychuchany, loga tego typu stają się unikatowe.


Rymer Rybnik logo klubu
Jestem wielkim fanem tego znaku. Mamy tu przykład bezczelnego minimalizmu. Bardzo czytelne, jednak pozostawiające nutkę tajemniczości połączenie inicjałów. Wartością podnoszącą wrażenie estetyczne i uzupełniającą całość jest emblemat w postaci atakującego rycerza, który staje się automatycznie „maskotką”, nieodłącznym elementem identyfikacji klubu.


Dąb Katowice logo klubuPodobnie jak w fotografii, tak i w brandingu, ułomność może stać się największą wartością. Fascynacja stylem retro może wynikać z tego, że mamy już dość tego co symetryczne i idealnie skrojone. Mimo, że ten znak posiada wiele typograficznych wad, to jednak wrzucam go do mojej listy top5 z uwagi na swoją oryginalność.


Dąb Katowice logo klubuAZS Koszalin – świetny, nowoczesny, dynamiczny … swoje dziecko zawsze najpiękniejsze. Nie zrozumcie mnie źle, ale jakbym mógł je pominąć 😉


Kamil Doliwa
Projektant, ilustrator / Lunatic Agency

Konkurs Logo Roku w serwisie PolskieLogo.net

Przeczytaj więcej o znakach uczestników konkursu:

logo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-roku