Logo Roku według Pawła GaszyńskiegoPrzeglądał oryginalne druki z emblematami przedwojennych klubów, napisał kilka książek o historii rozgrywek piłkarskich. Które znaki w konkursie „Logo Roku” są najbardziej atrakcyjne zdaniem Pawła Gaszyńskiego?

Poznaliśmy się kilka miesięcy temu, gdy Paweł Gaszyński kończył prace nad III tomem serii „Zanim powstała liga; Almanach rozgrywek piłkarskich w Polsce w latach 1919-1926”. Zapytał, czy chciałbym udostępnić herby klubów istniejących w opisywanym przez niego, 1921 roku. Oczywiście zgodziłem się na współpracę i dzięki temu znaki klubów ze strony polskielogo.net trafiły do tej wartościowej książki. Znajdziecie w niej m.in. emblemat Pogoni Katowice, który uczestniczy w konkursie „Logo roku”.

Logo Roku według Pawła GaszyńskiegoKilka dni temu zapytałem Pawła, czy zechciałby napisać kilka słów o wybranych znakach z konkursu „Logo Roku”. Oto 5 znaków, które znawca historii sportu uznał za najbardziej interesujące:

AZS Kraków logo klubuRewelacyjne splecenie liter, które mimo ich nałożenia na siebie, dalej są widoczne i czytelne. A pozycja pierwsza również ze względu na okres funkcjonowania i pojawienie się w moim najbliższym tomie opisującym 1922.


Rymer Rybnik logo klubuTutaj również bardzo dobrze wyglądająca przeplatanka liter, jednak utrzymana już w stylu nowoczesnym, przez co ustępuje pozycji akademikom. Poza monogramem efektownie prezentuje się emblemat klubowy nawiązujący do lwowskiej Pogoni.


Tytani Lublin logo klubuKlub wprawdzie nie z opisywanej przeze mnie dyscypliny, ale wyróżniłem go ze względu na nazwę drużyny, która jest polska, w przeciwieństwie do większości drużyn uprawiających futbol amerykański w naszym kraju. Ponadto logo prezentuje się okazale, kolorystyka jest odpowiednia i dobrze komponuje się to z tym sportem.


Orzeł Myślenice logo klubu
Bardzo udana przemiana, przygotowana w sposób fachowy. Dodatkowo istniejąca księga znaku robi wrażenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że drużyna znajduje się na szóstym szczeblu rozgrywkowym.


Avia Świdnik logo klubuZnak prosty, jednak charakterystyczny i zapadający w pamięć. Widząc go od razu przypominają mi się skarby kibica z „Tempa” z lat 80-tych.


Paweł Gaszyński
Autor almanachu o przedwojennych rozgrywkach piłkarskich „Zanim powstała liga”

Konkurs Logo Roku w serwisie PolskieLogo.net

Przeczytaj więcej o znakach uczestników konkursu:

logo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-roku