Pelikan Łowicz herbW Łowiczu nie poszli na łatwiznę. 29-tysięczne miasteczko ma w herbie dwa pelikany, ale w klubie nie skopiowali heraldycznego ptaka do swego znaku. Powstał wielce oryginalny emblemat.

Klub Sportowy „Pelikan” Łowicz obchodzi w tym roku 70-tą rocznicę założenia. Piękny znak „Biało-zielonych” został zbudowany na bazie sylwetki ptaka z rozłożonym skrzydłem, na którym wypisano rok założenia klubu i akronim „KS”. Rysunek kreską jednakowej grubości koloru zielonego, od spodu zamknięty zielonym polem z nazwą klubu.

Ocena znaku
Pelikan Łowicz posługuje się jednym z bardziej oryginalnych znaków sportowych, jakie widziałem. Doskonały pomysł oparcia logo na sylwetce ptaka i wpisanie weń liternictwa. Możliwe, że rysunek detali powinien zostać poprawiony, szczególnie łuki i kąty na skrzydle, nieco grubsze zielone kontury i liternictwo bardziej indywidualne. Ocena znaku bardzo pozytywna, cieszę się, że w Łowiczu nie skopiowali symbolu z herbu miasta, jak to miało miejsce w emblematach wielu polskich klubów sportowych.


Oryginalność

Czytelność

Precyzja wykonania

Liternictwo

Ponadczasowość formy


Średnia ocena: 4,0logo