NKS Astra Ustronie Morskie herbCzy klub sportowy może używać herbu gminy jako swojego znaczka? Wydaje się, że to niekorzystna sytuacja i dlatego w 2009 r. postanowiłem zaprojektować znak dla Astry.

Jak podają źródła internetowe* Nadmorski Klub Sportowy Astra powstał w 1994 r. Możliwe, że rok ten odzwierciedla reaktywację klubu, bowiem od lat 50-tych grano w piłkę w Ustroniu Morskim pod szyldem LZS.

Największym osiągnięciem klubu była gra w III lidze (po reformie w 2008 roku jest to 4. poziom rozgrywek), co jest niezłym wynikiem dla klubu z nadmorskiej miejscowości zamieszkanej przez 2000 mieszkańców.

Obecnie zespół z gwiazdą w nazwie nie posiada własnego znaku, w celach identyfikacyjnych korzysta z herbu Ustronia Morskiego. Czerwony gryf trzymający mikołajka nadmorskiego wyłaniający się znad fali spełnia rolę wyróżniającą gminy, ale klub powinien mieć swój unikalny znak.

Ustronie Morskie herbW 2009 r. postanowiłem pochylić się nad sprawą i zaprojektować herb dla Astry. Tym bardziej, że kilkakrotnie odwiedziłem tę miejscowość i podczas spacerów po tamtejszych plażach zrodził mi się pomysł na logo klubu.

Ustronie Morskie herbPostanowiłem oddać nadmorski charakter klubu, którego stadion leży w drodze na plażę (jedną z ładniejszych w okolicach Kołobrzegu, choć w sezonie atrakcyjną chyba tylko dla lubiących wypoczywać w tłoku).

Stworzyłem symbol oparty o monogram „A” (inicjał nazwy), przecięty przez wzbierającą falę Bałtyku.

NKS Astra Ustronie Morskie herbMinimalistyczną formę zamknąłem w tarczy z zaokrąglonymi narożnikami i obrysem koloru złotego (jak piasek na plaży Ustronia).

NKS Astra Ustronie Morskie herb

Niestety projekt nie doczekał się wdrożenia, trafił do „szuflady”, ale zasługuje – moim skromnym zdaniem – na upublicznienie, stąd postanowiłem umieścić go na polskielogo.net.

Ocena znaku
Jak już pisałem, nie oceniam własnych projektów. Za to zapraszam Was, Szanowni Czytelnicy, do oceniania i komentowania projektu, który stworzyłem dla Astry. Czy podobają się Wam takie proste, liternicze znaki?

NKS Astra Ustronie Morskie herb

Jak oceniasz projekt znaku dla Astry Ustronie Morskie?

  • 4 #wartościowy (59%, 17 razy oceniany)
  • 5 #doskonały (28%, 8 razy oceniany)
  • 3 #poprawny (14%, 4 razy oceniany)
  • 2 #niedopracowany (0%, 0 razy oceniany)
  • 1 #koszmarny (0%, 0 razy oceniany)

Ilość głosów: 29

Loading ... Loading ...

*http://www.90minut.pl/skarb.php?id_sezon=75&id_klub=4891
Dostęp: 2016/08/27

*http://ligowiec.net/klub/astraustroniemor/0
Dostęp: 2016/08/27