Błękitni Kielce herb Największym sukcesem klubu, który istniał do 2000 r., jest jego herb. Znak Błękitnych ma niebanalną kompozycję i budzi we mnie pozytywne odczucia, w przeciwieństwie do patrona klubu.

Gwardyjski Klub Sportowy Błękitni Kielce został założony w 1945 r. pod nazwą Partyzant. W 1949 r. klub, którego opiekunem była Milicja Obywatelska, zmienił nazwę na Gwardia. Zespół piłkarski osiągnął wtedy swój największy sukces, awansując w sezonie 1953-54 r. do ćwierćfinału Pucharu Polski (porażka 0-7 z CWKS Warszawa, obecnie Legią).
W czasie odwilży przywrócono nazwę Partyzant, a w 1958 r. – po fuzji z Armaturą Kielce – klub przemianowano na Błękitnych.
Koniec XX wieku to kres działalności klubu, zlikwidowanego w marcu 2000 r. (zawodnicy trafili do Kieleckiego Klubu Piłkarskiego Korona).

Ocena znaku
Nietypowa tarcza w kształcie litery „b” z wkomponowaną nazwą i barwami klubu tworzą ten interesujący emblemat. Wadą znaku jest duże zagęszczenie czarnych linii, co ogranicza czytelność w mniejszych rozmiarach. Także liternictwo wciśnięte w czarny łuk traci widoczność po zmniejszeniu znaku.


Oryginalność

Czytelność

Precyzja wykonania

Liternictwo

Ponadczasowość formy


Średnia ocena: 3,6