Gwiazda lipcaPrzeszli do historii polskiej ligi dzięki klęskom zadanym im przez rywali. Jak się okazało, wizerunkowo Union-Touring oraz Toruński KS były znacznie silniejsze niż sportowo, a ich znaki wygrały w rankingu lipca, otrzymując od Was wysokie noty!

Dwa miesiące w II RP. Fascynująca wyprawa do początków polskiego sportu. Ale czy Wam również spodobała się ta podróż w czasie?

W czerwcu i lipcu przyjrzeliśmy się znakom międzynarodowych klubów, które zaistniały w polskich rozgrywkach. Mogliście oceniać znaki 5 klubów o niemieckim rodowodzie, 4 żydowskich i lwowskiej Ukrainy. W lipcu dołączyło 5 polskich klubów, w tym istniejące obecnie – szkolna Varsovia, przy okazji wpisu o przedwojennej, harcerskiej drużynie o tej samej nazwie oraz Śląsk. Ich znaki okazały się słabsze od logo łódzkich klubów.

Przedwojenna Łódź była miastem niezwykle barwnym i kopalnią sportowych osobliwości. Zachowało się sporo pamiątek z tamtego okresu, powstało kilka książek o łódzkich klubach, stąd w przyszłości na pewno kolejne znaki z „polskiego Manchesteru” pojawią się na polskielogo.net.

W lipcu najwyżej oceniliście emblemat łodzkiego Union-Touring przed TKS i Rapidem.

Union-Touring Łódź logo klubu
Toruński KS Łódź logo klubu
Rapid Łódź logo klubuDwa pierwsze wyróżniają się niebanalną kompozycją literniczą (monogramem), a Rapid unikalnym kształtem tarczy. Lider z czerwca, łódzkie Newcastle, w lipcu otrzymał niższe noty i w ostatecznym rankingu zajął miejsce tuż za podium.

Dziękuję za wspólną zabawę i zapraszam do obejrzenia pełnego rankingu znaków z czerwca i lipca:

Ranking znaków w lipcu>>