HarmonogramW Polsce istnieje prawie 7 tysięcy klubów sportowych*, z których większość posiada sekcję piłki nożnej. Stąd znaki piłkarskie najczęściej będą pojawiać się na stronie. Logo umieszczane są według określonej hierarchii, by zaprezentować jak najszerszy krajobraz znaków sportowych.

Celem serwisu polskielogo.net jest ukazanie symboli zarówno najbardziej znanych i utytułowanych klubów, jak i niewielkich zespołów sportowych z szerzej nieznanych miejscowości. Stąd przyjąłem pewne warunki, by uniknąć monotonnego dodawania znaku za znakiem.

Po pierwsze, każdego dnia pojawia się na stronie emblemat jednego klubu. Dzięki temu, autor ma czas by opracować graficznie dany znak oraz umieścić informacje potrzebne do zrozumienia symboliki (zarys z historii klubu i jego znaku), a czytelnik może poczuć, że interesujący go klub miał swój dzień w serwisie. Zależy mi, by wydobyć z historii jak najwięcej obowiązujących wersji danego herbu, ale też uniknąć pułapki znaków nieoficjalnych czy jedno-sezonowych wariantów.
Przy okazji chciałbym podkreślić, że nie jestem historykiem, a wzmianki historyczne pochodzą ze źródeł dostępnych w internecie (Wikipedia, 90minut.pl, strony klubowe).

Po drugie, znaki umieszczane są wg określonego porządku:

LOKALNE PONIEDZIAŁKI
Każdy tydzień zaczynamy od znaków klubów z niższych lig. Zespoły te nigdy (tzn. do 2015 r.) nie zagrały w najwyższej klasie rozgrywek (obecnie zwanej Esktraklasą). Kategoria ta obejmie także kluby, które osiągnęły jakiś sukces w skali ogólnopolskiej (np. w Pucharze Polski czy rozgrywkach juniorskich), jednak nie udało im się zakwalifikować do polskiej topowej ligi.

HISTORYCZNE WTORKI
Znaki klubów nie funkcjonujących obecnie (2015 r.) pojawiać się będą we wtorki. Tutaj muszę uściślić, że będą to nieistniejące kluby piłkarskie, choć mogące posiadać obecnie inne sekcje sportowe. Oczywiście w opisie danego znaku pojawią się te informacje.

ELITARNE ŚRODY
W środku tygodnia na stronie umieszczam znaki klubów, które kiedykolwiek grały w piłkarskiej topowej lidze (obecnie zwanej Ekstraklasą, kilka lat temu po prostu 1. Ligą). Kluby te klasyfikowane są w tzw. tabeli wszech czasów 1. Ligi/Ekstraklasy.
Wyjątkiem będą zespoły obecnie nie funkcjonujące – ich znaki pojawią się na stronie we wtorki.

LOKALNE CZWARTKI
99% klubów nigdy nie grało w Ekstraklasie. Stąd także w czwartki przyjrzymy się znakom z niższych lig piłkarskich.

AUTORSKIE PIĄTKI
Zaprojektowałem ponad 100 znaków sportowych i w piątki chciałbym przybliżyć genezę ich powstania. Choć nie ze wszystkich projektów jestem obecnie zadowolony, większość powstała z poczucia pasji i chęci projektowej pracy organicznej.

LUŹNE WEEKENDY
Podczas weekendów pojawią się na stronie (w miarę możliwości) artykuły traktujące o projektowaniu, trendach, samouczki i tym podobne. Materiały te będą umieszczone nieregularnie, w miarę możliwości autora.

*Źródło: http://stat.gov.pl/cps/rde/xbcr/gus/KTS_pilka_nozna_w_badaniach_statystycznych.pdf
dostęp: 2015/09/06logo