KS Borchów (Wrocław)herbKażdy ma takie logo, na jakie zasłużył… lub po prostu jakie chce. W końcu znaki – jak i piłka – są dla ludzi, którą jedni kopią lepiej inni gorzej. W piątkowej serii „Jak to widzę” pokazuję jak mogłyby wyglądać znaki klubów, które mnie zainteresowały z jakiegoś powodu.

Na początek wybrałem klub z wrocławskiego osiedla, mieszczącego się przy wylotówce na Oławę. Tuż przed II wojną światową Brochów uzyskał prawa miejskie, a chwilę po wojnie, w 1951 roku – został włączony do Wrocławia. Włączono go następnie do dzielnicy Krzyki. Znajduje się tam jedna z większych w Polsce stacji towarowych. W Brochowie funkcjonuje także Romani Bacht („cygańskie szczęście”), stowarzyszenie wrocławskich Romów, które posiada drużynę hokeja na trawie.

Piłkarska drużyna w Brochowie została założona w 1994 roku pod nazwą Klub Sportowy „Brochów”. Przyjęła barwy biało-zielone oraz herb, wyglądający jak… z gotowca!

KS Borchów (Wrocław)herbPodobną tarczę widziałem w znakach Sandecji Nowy Sącz oraz Skry Bełchatów (starym) – wzór ten pochodzi z biblioteki Clipartów programu Corel Draw, wersji z początku XXI wieku.

KS Borchów (Wrocław)herbSłowem, oficjalny znak drużyny z Brochowa wymaga lekarza, najlepiej chirurga plastyka.

Jak to widzę?
Uważam, że każdy klub powinien mieć swoje oryginalne logo. Puściłem więc wodze fantazji i zobaczyłem kompozycję literniczą, z wyeksponowanym inicjałem „B” oraz szarfą, zawijającą się od spodu w kształt „W”.

KS Borchów (Wrocław)herbSądzę, że wsparcie wizerunku klubu marką miasta, byłoby dla Brochowa korzystne – wszach Wrocław to świetne miasto z nowoczesnym stadionem i tegoroczną Europejską Stolicą Kultury.

Ocena znaku
Do naszego marcowego pojedynku trafia oficjalne logo KS Brochów. Chętnie poznałbym Wasze opinie na temat mojego projektu, ale skoro nie jest to znak klubu, tylko ledwie propozycja – jego ocenianie zakłóciłoby równowagę batalii miast.

KS Borchów (Wrocław)herb

Jak oceniasz oficjalne logo KS Brochów?

  • 1 #koszmarne (47%, 20 razy oceniany)
  • 2 #niedopracowane (42%, 18 razy oceniany)
  • 3 #poprawne (7%, 3 razy oceniany)
  • 4 #wartościowe (5%, 2 razy oceniany)
  • 5 #doskonałe (0%, 0 razy oceniany)

Ilość głosów: 43

Loading ... Loading ...


Ocena polskielogo.net:

Oryginalność

Czytelność

Precyzja wykonania

Liternictwo

Ponadczasowość formy


Średnia ocena: 1,8

*http://www.90minut.pl/kariera.php?id=7948
dostęp: 2016/03/04