Logo Roku 2019O północy zakończyliśmy plebiscyt „Logo roku”, w którym oddaliście 1254 głosy za pomocą komentarzy w mediach społecznościowych. Dziękujemy za Waszą aktywność i udostępnienia grafiki konkursowej!


© Polskielogo.net

Po raz trzeci przeprowadziliśmy konkurs „Logo roku”, w którym użytkownicy internetu wybierali ulubiony znak sportowy. W 2016 roku zwyciężył Widzew, rok później – Rymer Rybnik. Tym razem zabawa dotyczyła najnowszych znaków sportowych i została przeprowadzona w mediach społecznościowych. Od niedzieli 5 stycznia do dzisiejszej północy mogliście głosować na ulubione znaki pod grafiką na Facebooku i Twitterze, wpisując w komentarzu nazwy 3 klubów, których znaki najbardziej przypadły każdemu z Was do gustu.

Dodajmy, że każdy klub wymieniony w komentarzu na 1. miejscu otrzymywał 5 punktów, na 2. = 3 punkty, a na 3 = 1 punkt. Po każdym dniu głosowania spisywaliśmy punkty otrzymane przez każdy klub do arkusza kalkulacyjnego, a po zakończeniu konkursu wyliczyliśmy sumę dla wszystkich uczestników, by wyłonić znak najpopularniejszy.

Oczywiście konkurs miał charakter otwarty, więc ilościowy, a nie stricte projektowy – celem zabawy było zachęcenie internautów do przyjrzenia się znakom sportowym, opublikowanym w 2019 roku. Dzięki konieczności wyboru 3 herbów, kibice klubów uczestniczących w zawodach musieli spojrzeć także na emblematy rywali. Oczywiście pojawiły się próby głosownia „na skróty” – czy to umieszczenie nazwy tylko jednego klubu w komentarzu (głosy nieważne), czy też masowego wpisywania podobnych komentarzy przez różne osoby. Przykładowo, odnotowaliśmy na Facebooku 56 głosów o treści: „1. Stal Rzeszów 2. OSiR Krosno 3. Pionier Brańsk” (kolejność miejsc 2. i 3. była zamieniana) oraz 17 głosów: „1. Stal Rzeszów 2. Randori 3. Legionowo”… co oczywiście nie było zabronione, lecz pozostawia wątpliwości natury aksjologicznej.

Poniżej znajdziecie podsumowanie liczby punktów, które uzyskał każdy z uczestników, z uwzględnieniem podziału na Facebooka i Twittera. O ile czołowe 2. miejsca w obu mediach wyglądają identycznie, głosy fanów na Facebooku przesądziły o kolejnych pozycjach. Zaskoczyli zwłaszcza fani Klubu Karate Randori, którzy w ostatnich 2 godzinach głosowania dźwignęli to nietypowe logo (lecz graficznie bardzo interesujące) do czołowej piątki. Z drugiej strony GKS Podolszyn, KP Marymont Warszawa i Armada Szczecin które nie udostępniły na fanpage ani Twitterze grafiki, a w tym drugim medium uzyskały niezłe wyniki.


Gratulujemy Stali Rzeszów

zdobycia największej liczby głosów i wygrania konkursu „Logo roku”! Klub otrzyma od nas pamiątkowy dyplom, autorski plakat oraz fotorelację z dnia meczowego Stali, którą opublikujemy na łamach Polskielogo.net.

Stal Rzeszów Logo Roku 2019

KS Radlna Logo Roku 2019

Neptun Gdańsk Logo Roku 2019

PKK 99 Pabianice Logo Roku 2019

Klub Karate Randori Logo Roku 2019

Armada Szczecin Logo Roku 2019

Budowlani Lublin Logo Roku 2019

Gwardia Wrocław Logo Roku 2019

Łużyce Lubań Logo Roku 2019

Iskierka Szczecin Logo Roku 2019

Radomka Logo Roku 2019

OSiR Krosno Odrzańskie Logo Roku 2019

Marymont Warszawa Logo Roku 2019

Skawa Wadowice Logo Roku 2019

Narew Choroszcz Logo Roku 2019

Spójnia Stargard Logo Roku 2019

Volley Jelcz-Laskowice Logo Roku 2019

MOSiR Grajewo Logo Roku 2019

Pionier Brańsk Logo Roku 2019

GKS Podolszyn Logo Roku 2019

Iskra Narew Logo Roku 2019

KPR Legionowo Logo Roku 2019

Dodajmy, że dołożyliśmy wszelkich starań by każdy prawidłowo oddany głos został zliczony, niestety kilka osób zagłosowało niezgodnie z regulaminem (typując mniej klubów niż 3). Komentarze takie nie zostały uwzględnione w finalnym podsumowaniu (nie przyznawaliśmy punktów klubowi w nich wymienionemu). Podobnie z komentarzami oddanymi ostatniej nocy po godzinie 23:59. W razie pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt mailowy na adres konkurs@polskielogo.net.

Na koniec jeszcze raz dziękujemy wszystkim użytkownikom Facebooka i Twittera za udział w konkursie oraz klubom za udostępnienie grafik konkursowych. Poziom większości znaków wart był nagłośnienia, mamy nadzieję, że pomogliśmy w zwiększeniu ich rozpoznawalności w środowisku sportowym.