Logo Roku 2019Odświeżyłeś lub zmieniłeś znak sportowy w 2019 roku? Weź udział w plebiscycie „LOGO ROKU 2019”, który zamierzamy przeprowadzić w styczniu!


© Autor: Jakub Malicki

Branding sportowy ciągle jest dyscypliną raczkującą w Polsce. Kluby nie zachęcają specjalistów do współpracy, często zamiast myśleć o strategii rozwoju, także wizerunkowej przewagi nad rywalami, wolą przeznaczyć środki na działania doraźne.


Chcemy to zmienić!

Serwis Polskielogo.net powstał by propagować pozytywne wzorce projektowania graficznego w obszarze sportu. Chcemy integrować i promować ludzi twórczych oraz przekonać społeczność, że warto budować charakterystyczny i angażujący wizerunek klubu, w oparciu nie tylko o wyniki w rywalizacji ligowej. Chcemy pokazać światu, że polskie kluby i organizacje sportowe mają unikalne znaki!

Dlatego zapraszam Was, grafików, kibiców, działaczy sportowych, dziennikarzy, do udziału w 3. edycji konkursu „LOGO ROKU”!

Wcześniej plebiscyt „Logo roku” przeprowadzaliśmy na łamach serwisu, a Wy ocenialiście znaki które trafiały do bazy danych PolskieLogo.net w poprzedzających konkurs 12 miesiącach. Najnowszą edycję chcemy jednak przeprowadzić w nowej formule – przy pomocy mediów społecznościowych! Użytkownicy Facebooka i Twittera będą mogli głosować na ulubione znaki za pomocą komentarzy pod wskazanym postem, a logo/herb/emblemat, które zdobędzie najwięcej głosów – otrzyma tytuł „LOGO ROKU 2019”.


Znaki opublikowane w 2019 r.

Nowością w formule konkursu będzie nie tylko sposób, ale i przedmiot głosowania. W plebiscycie wezmą udział tylko polskie kluby i organizacje sportowe, które opublikowały nowy lub odświeżony znak graficzny – logo, herb, emblemat – w mijających 12 miesiącach. Co najmniej 30 takich podmiotów zaprezentowało nowy wizerunek w tym roku, o czym informowaliśmy na bieżąco w mediach społecznościowych.

W tym miejscu zapraszamy przedstawicieli klubów lub organizacji sportowych, o przesłanie zgłoszenia chęci udziału w konkursie, na adres mailowy: konkurs@polskielogo.net, do dnia 31 grudnia 2019 r., godziny 23:59. W zgłoszeniu powinna pojawić się: pełna nazwa klubu/organizacji, plik wektorowy z odświeżonym lub nowym znakiem graficznym (eps, pdf, svg lub cdr), data pierwszej publikacji oraz link do mediów społecznościowych. Nazwisko autora lub firmy, która opracowała znak będzie również mile widziane. Zgłoszenia mogą przesyłać także twórcy znaków sportowych wdrożonych przez wspomniane kluby i organizacje w mijającym roku.

Konkurs zostanie przeprowadzony, jeśli otrzymamy zgłoszenia od co najmniej 10 klubów/organizacji sportowych lub twórców ich znaków. Znaki uczestników zostaną zaprezentowane na łamach Polskielogo.net oraz w kanałach mediów społecznościowych:


Nagroda dla zwycięzcy głosowania

Celem plebiscytu jest zaprezentowanie społeczności internetowej nowych logo klubów/organizacji sportowych. Zwycięzca głosowania otrzyma również pamiątkowy dyplom, projekt autorskiego plakatu meczowego (stworzonego przez Jakuba Malickiego) oraz wpis na łamach Polskielogo.net, obejmujący fotorelację z tzw. dnia meczowego w rundzie wiosennej 2020 roku.

Informacja o początku plebiscytu – jeśli otrzymamy zgłoszenia od co najmniej 10 podmiotów – zostanie opublikowana na początku stycznia 2020 w mediach społecznościowych oraz na niniejszej stronie. Każdy z uczestników również zostanie poinformowany o dopuszczeniu do konkursu. Jeśli konkurs nie odbędzie się z powodu zbyt małej liczby zgłoszeń, wówczas nowe znaki zostaną omówione jedynie w dedykowanym wpisie, jak w poprzednich latach.


Kilka zasad:

1. Organizatorem konkursu jest Jakub Malicki, autor serwisu polskielogo.net;

2. Warunkiem zakwalifikowania znaku do konkursu „Logo roku” jest jego premierowa publikacja pomiędzy 1 stycznia a 31 grudnia 2019 roku przez organizację sportową (stowarzyszenie wpisane do KRS, uczniowski klub sportowy, fundację lub spółkę, której dominująca działalność obejmuje obszar sportu i rekreacji).

3. W konkursie nie mogą brać udziału znaki okolicznościowe, np. związane z rocznicą założenia klubu, które zostały przyjęte przez klub jedynie na czas obchodów jubileuszu.

4. Zgłoszenie znaku do konkursu jest dobrowolne oraz daje podstawę organizatorowi by sądzić, że zgłaszany utwór nie narusza praw osób trzecich.

5. Do konkursu nie zostaną dopuszczone znaki, które zawierają elementy naśladowcze, zaczerpnięte z utworów osób trzecich i naruszające ich prawa wedle przypuszczeń organizatora (noszące znamiona plagiatu).

6. Organizator ma rozstrzygający głos odnośnie zakwalifikowania zgłoszonego logo do konkursu lub odmowy.

7. Konkurs zostanie przeprowadzony, jeśli co najmniej 10 znaków zostanie zgłoszonych na w/w adres e-mail.

8. W przypadku spełnienia w/w warunków, ogłoszenie konkursu nastąpi w pierwszym tygodniu stycznia 2020 r.Poprzednie edycje konkursu:


MISTRZOWSKI ZNAK 100-lecia / 2018

Mistrzowski znak stulecia


LOGO ROKU 2017

Logo Roku 2017


LOGO ROKU 2016:

Logo Roku 2016