Logo Roku według Leszka MilewskiegoKilka tygodni temu zapytał mnie o sportowe herby. A teraz ja poprosiłem Leszka Milewskiego z Weszlo.com o opinię na temat znaków, które uczestniczą w konkursie „Logo Roku”. Które ocenił najwyżej?

Zadaniem eksperta było wskazanie 5 najbardziej interesujących znaków spośród 20 uczestników konkursu oraz uzasadnienie swojego wyboru. Poznajcie znaki, które wskazał redaktor Weszło:

Falubaz Zielona Góra logo klubuUnikalny, wyjątkowy na skalę europejską. Herb Falubazu można śmiało posyłać do zagranicznych plebiscytów. Wprowadzić w herb „mychę” rodem z Walta Disneya i sprawić, że nie wygląda to infantylnie? Wielka klasa – jest odważnie, arcyoryginalnie, pięknie, stylowo. Maestria projektowania, chyba mój ulubiony polski herb klubu piłkarskiego.


AZS Kraków logo klubuPrzedwojenne herby to bardzo często dzieła sztuki i tutaj mamy kolejny dowód. Niby po prostu przeplatanka, ale niesłychanie przyciąga uwagę. Pokazuje to siłę prostoty, bo wielka moc tego herbu polega nie na wydumanym projekcie, a na pięknym liternictwie i wyrazistym kontraście w barwach. Tylko tyle, aż tyle, by stworzyć pełen charyzmy herb.


Pogoń Świebodzin logo klubuJest nowocześnie, a zarazem z odwołaniem do tradycji, bo kojarzy mi się z przedwojenną stylistyką. Sztandarowy dowód tego jak można odświeżyć swój herb. Doceniam też jak sprytnie połączono inicjały klubu w jeden znak.


Lublinianka logo klubuProstota, ładny koziołek, nawiązujący do miejskiej tradycji. Szczytowe osiągnięcie lat osiemdziesiątych, z których pochodzi – na szczęście udało się ustrzec komunistycznej retoryki.


Megawat projekt logo klubuHerb, który znacząco zyskuje, gdy pozna się historię klubu. Wtedy widać, że jest szyty na miarę. Wokół takiego loga można budować tożsamość.


Leszek Milewski
Weszlo.com

Konkurs Logo Roku w serwisie PolskieLogo.net

Przeczytaj więcej o znakach uczestników konkursu:

logo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-rokulogo-roku