Pychowianka Kraków herb Wycieczkę po krakowskich dzielnicach kończymy w zachodniej części miasta. W niewielkich Pychowicach reaktywowano klub o nazwie SKS Pychowianka. Kilka lat temu zaproponowałem odświeżenie znaku „Biało-Niebieskich”.

Istnieją ślady zespołu sportowego, który funkcjonował w Pychowicach do 1977 roku. W gazetce Pychowianki* zamieszczono nawet zdjęcie drużyny z logo na koszulkach (monogramem „P” umieszczonym w kółku).

Klub został reaktywowany w 2003 roku pod nazwą Stowarzyszenie Klubu Sportowego „Pychowianka” i zgłoszony do krakowskiej Klasy C. Pierwszy mecz drużyna przegrała 2-4 na wyjeździe z Powiślem Ochodza, ale już w drugim wysoko pokonała Sokoła Rybna (3-0).

Na bazie przesłanego do 90minut.pl wzoru, opracowaliśmy wówczas wektorowy herb drużyny z Pychowic:

Pychowianka Kraków herb

Znak Pychowianki wyglądał poprawnie, jednak uznałem, że można nadać mu bardziej unikatowy charakter. Wykonałem korektę herbu, uprościłem jego formę i nawiązałem do symboli Krakowa. Dodałem koronę do monogramu (zainspirowany pieczęcią miasta z XIV wieku) i zaproponowałem usunięcie nazwy z tarczy. Przygotowałem dwie wersje: ozdobioną wieńcem (jak wcześniejszy znak) oraz pozbawioną ozdobników. Niestety w klubie uznali, że za wcześnie na zmiany.

*http://pychowianka.com/gazetka/Gazetka%20(002)%20-%2003-04%20nr%202.pdf

Ocena znaku
Jak zwykle ocenę znaku pozostawiam Wam, Szanowni Czytelnicy. Czy uważacie, że wieńce w logo klubu piłkarskiego są wartościową ozdobą czy jednak sprawiają, że znak szybciej starzeje się?