Wodzisławska Szkoła Piłkarska herb Wodzisławska szkoła może pochwalić się wyszkoleniem takich zawodników jak Kamil Glik, Kamil Wilczek czy Krzysztof Król. Jako drużyna, WSP zagrała 4 sezony w C klasie, zyskując miano najgorszego zespołu w Polsce…*

Wodzisławska Szkoła Piłkarska została otwarta w 1997 r. przez byłego piłkarza, Janusza Pontusa. Szkoła została zarejestrowana pierwotnie pod nazwą CEFPOL, stąd prawdopodobnie monogram „C” widniejący w znaku WSP.

Wodzisławska akademia pojawiła się w serwisie z dwóch powodów. Po pierwsze, lider obrony reprezentacji Polski – Kamil Glik – uczył się piłkarskiego rzemiosła we WSP. Po drugie, szkoła ta wystawiła drużynę w ogólnopolskich rozgrywkach – rybnickiej C-klasie. W 2013 roku zespół został jednak wycofany z ligi (po rundzie jesiennej), stąd pojawia się na stronie w sekcji klubów historycznych.

Dodajmy, że Kamil Wilczek – również wychowanek WSP – został królem strzelców Ekstraklasy 2014-15, co wystawia szkole wspaniałe świadectwo. Czy również jej znak zasługuje na czerwony pasek?

Ocena znaku
Logo Wodzisławskiej Szkoły Piłkarskiej nie należy do skomplikowanych znaków. Prostota wręcz uderzająca, którą stanowi tarcza w kształcie poziomo ułożonej elipsy z nazwą szkoły wypisaną po łuku krojem Swiss 721 oraz wewnętrznym polem, podzielonym poziomymi biało-czerwonymi pasami z monogramem „C”. Rysunek litery-inicjału, jak również kompozycja poszczególnych elementów, wydają się niestarannie wykonane.


Oryginalność

Czytelność

Precyzja wykonania

Liternictwo

Ponadczasowość formy


Średnia ocena: 2,8

*http://www.fakt.pl/najgorsza-polska-druzyna-pilkarska-jest-w-,artykuly,434683,1.html
dostęp: 2015/10/13