Obecnie to podstawowa kategoria oceny funkcjonalności znaku, gdy występuje on zarówno w formie 60-pikselowej miniaturki w nagłówku strony internetowej, jak i na 5-metrowej tablicy przy stadionie.

Czytelny znak to taki, który traci jak najmniej widocznych elementów tarczy przy pomniejszeniu oraz kontury nie zlewają się z obiektem w małych rozmiarach. Za korzystne uważam także posługiwanie się przez klub wersją monochromatyczną lub inwersyjną znaku (trzeba oddać, że ostatnio zarysował się taki trend). Wersja taka uwidacznia (lub obnaża) jakość formy znaku.


gwiazdagwiazdagwiazdagwiazdagwiazda

Znak nie traci czytelności żadnego elementu przy znacznym pomniejszeniu (np. w polu 2×2 cm lub 60×60 px).


gwiazdagwiazdagwiazdagwiazdapusta

Znak nie traci czytelności żadnego istotnego elementu przy znacznym pomniejszeniu, jednak zawiera napisy lub cienkie kontury, które stają się słabiej widoczne w małym rozmiarze.


gwiazdagwiazdagwiazdapustapusta

Znak zawierający drobne elementy, które tracą czytelność przy pomniejszeniu, ciągle jednak można odczytać jego znaczenie.


gwiazdagwiazdapustapustapusta

Znak zawierający wiele drobnych elementów, cienkie kontury i długie teksty, traci w znacznym stopniu czytelność w mniejszych rozmiarach.


gwiazdapustapustapustapusta

Znak skomplikowany, zawierający wiele drobnych elementów, długie teksty, zupełnie traci czytelność w mniejszych rozmiarach.
logo