Mistrzowski znak stuleciaPrzeczytaj opis znaków i oddaj głos na jeden z klubów: Ruch Chorzów (#9), Warta Poznań (#19), ROW Rybnik (#29), Płomień Milowice (Sosnowiec) (#39) albo Czarni Lwów (#49). Zwycięzca głosowania trafi do finału konkursu, który odbędzie się na początku listopada.


Który klub powinien trafić do finału konkursu?

  • Ruch Chorzów (49%, 204 razy oceniany)
  • Płomień Milowice (Sosnowiec) (24%, 98 razy oceniany)
  • Czarni Lwów (13%, 56 razy oceniany)
  • Warta Poznań (11%, 44 razy oceniany)
  • ROW Rybnik (3%, 14 razy oceniany)

Ilość głosów: 416

Loading ... Loading ...

Uwaga: z jednego IP można oddać jeden głos. Głosy oddane za pomocą robotów lub serwisów do anonimowego głosowania zostaną usunięte. Uczestnicząc w ankiecie, użytkownik wyraża zgodę na zasady wypisane poniżej, m.in. przetwarzanie numeru IP swojego urządzenia dla potrzeb przeprowadzenia konkursu.


Dlaczego warto głosować?

Ruch Chorzów logoSukcesy „Niebieskich” w piłce nożnej są powszechnie znane, 5 tytułów Mistrza Polskich Ruch wywalczył przed wojną, następne 3 podczas reorganizacji sportu w latach 50-tych. Znak, który umieściłem rankingu towarzyszył chorzowianom, gdy wygrywali 4 ostatnie tytuły – 1974, 1975, 1979 i 1989. Wersja ta była także używana w złotej erze żeńskiego szczypiorniaka – piłkarki ręczne wygrywały rozgrywki sześciokrotnie pomiędzy 1972 a 1980 r. W 1976 i 1979 ustąpiły jedynie drużynie AZS Wrocław.

Warta Poznań logoPoznański klub o niezwykle prostym znaku, to uznana marka w męskim hokeju na trawie (złota era w latach 60-70-tych). W piłce nożnej „Zieloni” zdobyli 2 tytuły (1929, 1947), pięciokrotnie byli wicemistrzami Polski (1922, 1925, 1938, 1946). Obecnie ustępują Lechowi Poznań pod względem popularności w mieście i regionie, choć przed wojną to Warta była najsilniejszym klubem w stolicy Wielkopolski.

ROW Rybnik logoGdy w Zabrzu komuniści budowali wielki piłkarski Górnik, w Rybniku postawiono na żużel. 12 tytułów Mistrza Polski KS ROW wywalczył pomiędzy 1956 a 1972 r., mając wówczas zdecydowanie najsilniejszą drużynę w kraju. Herb ROW-u idealnie oddaje klimat górniczego klubu, poprzez połączenie zielono-czarnych barw na tarczy ze złotym monogramem. Aktualny znak żużlowców został delikatnie odświeżony, ale pierwowzór wydaje się niedościgniony, nie tylko pod względem osiągnięć na torze żużlowym.

Płomień Milowice logoKibice siatkówki, którzy pamiętają lata 70-te, z pewnością uśmiechną się na dźwięk nazwy „Płomień Milowice”. W 1978 roku siatkarze z Sosnowca zdobyli Puchar Mistrzów, rok później byli 3. w Europie. Warto docenić skuteczność Płomienia w europejskich pucharach, biorąc pod uwagę, że zdobyli tylko 2 tytuły Mistrza Polski w męskiej siatkówce. W żeńskiej odmianie tej dyscypliny tryumfowali 5-krotnie, dzięki czemu znaleźli się w naszym rankingu Mistrzów 100-lecia.

Czarni Lwów logoCzarni Lwów wywalczyli tylko jeden tytuł – w 1935 r. byli najlepsi w Polsce w hokeju na lodzie. Warto pamiętać, że lwowianie byli przed wojną jednym z najsilniejszych klubów w tej dyscyplinie na polskich ziemiach. Do rankingu zostali zakwalifikowani, jako jeden z dwóch najstarszych polskich klubów sportowych – obok Lechii Lwów. Klub założony w 1903 roku był pionierem w polskim futbolu, choć w najwyższej lidze rozegrali tylko 7 sezonów. Wojna i późniejsze losy Lwowa uniemożliwiły reaktywację klubu, dlatego doceńmy „Powidlaków” w tym plebiscycie, jako klub zasłużony dla rozwoju polskiego sportu.


Faworyci PolskieLogo.net

Nikogo tu nie muszę chyba przekonywać, że mam słabość do przedwojennych znaków sportowych, a emblemat Ruchu, którego pierwowzór powstał prawdopodobnie na przełomie lat 20-30-tych, należy do najbardziej wyrazistych w tym gronie. Znak Warty również oparty na inicjale, jest jeszcze prostszy, niekiedy mylony przez laików z emblematem VfL Wolfsburg. Ukośny pas w znaku Czarnych był inspiracją dla autora herbu Legii, więc warszawianie powinni z sympatią spojrzeć na emblemat „Powidlaków”.


Który klub powinien trafić do finału konkursu?

  • Ruch Chorzów (49%, 204 razy oceniany)
  • Płomień Milowice (Sosnowiec) (24%, 98 razy oceniany)
  • Czarni Lwów (13%, 56 razy oceniany)
  • Warta Poznań (11%, 44 razy oceniany)
  • ROW Rybnik (3%, 14 razy oceniany)

Ilość głosów: 416

Loading ... Loading ...

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie I

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie II

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie III

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie IV

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie V

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie VI

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie VII

Mistrzowski znak stuleciaZnaki w grupie VIII

Mistrzowski znak stuleciaRanking Mistrzów Polski i znaki 50 uczestników konkursu


Kilka zasad:

1. Organizatorem konkursu jest Jakub Malicki, autor serwisu polskielogo.net;

2. Konkurs przeprowadzony w dniach 21/10-10/11/2018 w serwisie polskielogo.net;

3. Konkurs przebiega w dwóch etapach.

a) W pierwszym użytkownicy konkursu wybierają 10 znaków spośród 50. Znaki zostały podzielone na 10 grup po 5 klubów. Klub, który uzyska najwięcej głosów w każdej z grup przed 31 października, dostaje nominację do finału; w przypadku równej liczby głosów, decyduje wyższe miejsce w Rankingu Mistrzów Polski;

b) organizator nie wyklucza przyznania tzw. „dzikiej karty” w finale dla jednego dodatkowego klubu, wytypowanego osobiście lub poprzez aktywność użytkowników na fanpage;

c) W finale konkursu, użytkownicy serwisu będą oceniać wskazane znaki w skali 3 do 5 (gdzie 3 oznacza notę najgorszą, a 5 najlepszą). Klub, który uzyska najwyższą średnią notę do dnia 10 listopada 2018, wygra plebiscyt.

4. Każdy uczestnik może oddać jeden głos z jednego IP;

a) należy pamiętać, że zarówno uczestnictwo w konkursie, jak i użytkowanie strony, oznacza zgodę użytkownika na przetwarzanie danych osobowych, w postaci numeru IP oraz przechowywanie w Twojej przeglądarce plików cookies;

b) oceny postawione za pomocą robotów/serwisów do anonimowego głosowania zostaną usunięte;

5. W przypadku nieprzewidzianych okoliczności, np. awarii serwera lub innych zdarzeń losowych, konkurs może zostać zakończony przed terminem lub wydłużony o kilka dni, o czym organizator poinformuje na łamach serwisu polskielogo.net i w mediach społecznościowych;

6. Nagrodą dla zwycięskiego klubu będzie wpis na PolskieLogo zawierający autorską propozycję znaku dla tego klubu, opublikowany najpóźniej 31 grudnia 2018 roku.

7. Organizator dołożył wszelkich starań by dane historyczne klubów były poprawne, jeśli jednak wkradł się błąd w którejkolwiek części publikacji, proszę o kontakt poprzez formularz lub wiadomość na fanpage.


© Autor: Jakub Malicki